Tajemství krásy 1

03.07.2021

Znám spoustu žen - důvěrně jako přítelkyně, rozverně jako kamarádky, pracovně i obchodně. Ale ať už se jedná o malé holky nebo starší dámy, téma ženské krásy není cizí ani jedné z nich.

Samozřejmě, že chceme být viděné jako originální, samostatně myslící bytosti. Chceme, aby druzí ocenili naši duši, inteligenci i šarm, ale za tím vším zůstává jedno malé, zato však magické ale...

Krása totiž přichází ještě před tím vším. Dříve, než žena promluví a ukáže svůj rozum i intuici, každý ví, jak mnoho je oslňující a krásná. A nenechte se mýlit - nemluvím o primitivním útoku na první signální ani o precizním makeupu. Řeč je o prasíle, která hýbe světem.

A přestože se pro krásu podle mýtů i války vedly, zůstává fenoménem, který nezanalyzujeme a nezměříme. Možná taky právě proto nás nepřestane fascinovat.

Takže jak na to?

Obléci bílou košili, dobře padnoucí prádlo, červenou rtěnku a být šik "po francouzsku"?

Nebo vlítnout do fitka a tentokrát už to s břišáky doopravdy dotáhnout do zdárného konce?

Anebo snad rozpustit vlasy, přidat lněné šaty a zkusit nějaký ten kurz tantry?

Žádná z cest určitě není špatná, ale ani jedna z nich nevede k cíli.

Všichni přece známe ezo ženy v dlouhých sukních, které toho o ženství namluví víc než dost, málokdy ale na nich člověk najde něco doopravdy sexy. A všichni taky známe vystajlované roštěnky, jejichž těla jsou jako vysoustruhovaná, ale tak trochu antiseptická.

Pořád jsem ještě neodpověděla jak na to?

Samozřejmě, že ne. Odpověď totiž není ano nebo ne, je komplexní a zahrnuje v sobě od každého trochu. Od břišáků a lícních kostí, přes módní styl i stravování až po naše sebevědomí a sebelásku.

V pokračování článku probereme jednotlivé body jeden po druhém.