Knihy


Železné katedrály jsou románem o naději a odvaze překročit svůj stín.

Odehrávají na konci 19. století v Nových Vítkovicích, v období průmyslového vzestupu.

V knize vystupují známé osobnosti a spolu s nimi se podíváme do domácností tehdejších podnikatelských špiček. Zároveň ale také nahlédneme do divokého, překotně se rozvíjejícího Ostravska a občas i za kulisy evropského dění.

Příběh dokreslují dobové fotografie spolu s doplňujícími poznámkami a historickými informacemi. 





Uroboros je příběh z mytických časů po zkáze Atlantidy. Možná se odehrává ve starém Egyptě, Sumeru anebo "kdesi na severu" a možná se odehrává právě dnes. Od starověku až po dnešní dny totiž lidé řeší stále tytéž otázky – jak milovat, jak umírat a jak pravdivě žít.

Ani hrdinové našeho příběhu nejsou ušetřeni. Přestože disponují vědomostmi, ovládají magii i technologie, v konečném důsledku po nich život chce jen prokázat odvahu, soucit a obyčejnou lidskost.

Tak jako symbol urobora odkazuje na věčný koloběh začátků a konců, zrození a smrti, stejně tak kniha přenáší čtenáře do dávných kolektivních vzpomínek, mytologie a dosud neprozkoumaných zákoutí vlastní duše.




Pohádkový příběh pro děti od 8 let.

Sáru by ani ve snu nenapadlo, že se jednoho líného jarního dne ocitne v kouzelném světě v podzemí.

Aby se mohla vrátit zpátky domů, bude muset prokázat odvahu, důvtip i dobré srdce. Nebezpeční protivníci Konvalinka a Rulík jí budou klást do cesty nečekané nástrahy, naštěstí zde ale potká i opravdové přátele – jemného Heřmánka, šarmantní madam Levanduli nebo kamarádskou Mátu.

Dokáže Sára najít něco, čím okouzlí bohatého krále Citrína? Najde cestu ven z labyrintu královny Růženíny? Zjistí, co znečistilo vodu v Mokřadech? Dokáže zkrátka splnit úkoly všech sedmi králů a dostat se zpět na zem?