3. čakra: Archetyp Kněžka - Čarodějnice

30.06.2021

Čakra solar plexu je místo naší moci a síly. Pomocí ní uskutečňujeme své vize a zhmotňujeme realitu. Tato čakra je spojena s archetypem Kněžky (Kouzelnice) a s její negativní variantou Čarodějnicí.

Kněžka

Dá se říct, že se jedná o jeden z nejpozitivněji prožívaných archetypů. Žena - Kněžka je samostatná, soběstačná a sebevědomá, zároveň ale v sobě kultivuje i velkou dávku erotické ženskosti, nosí šaty, je pěstěná a elegantní.

K životu přistupuje pozitivně, protože ví "jak na to". Zároveň je schopna vyvinout i velkou míru osobní síly a životní energie, aby toto své know-how uvedla do praxe.

Navíc pro muže je tento archetyp, pokud je pojat kultivovaně, naprosto neodolatelný. Co víc si přát? Dalo by se říct, že s Kněžkou nikdy nešlápnete vedle.

Ale tak jako všechno, i tohle tvrzení má svůj háček. Do Kněžky je totiž třeba dozrát a může se stát, že dozrávání tak bolí a ženu láme, až tady místo archetypu Kněžky máme Čarodějnici.

Čarodějnice

může svou vnější vizáž pojmout dvojím způsobem. Buď to přežene s makeupem, doplňky a černou barvou anebo na ně naopak zanevře a když už je v ráži, rovnou zahodí i holítka, boty a pěstěný půvab.

Čarodějnice se stahují do sociálních bublin podobně laděných žen. Muže nepřitahují a jak by taky mohly, vždyť každá jejich věta v sobě nese alespoň jednu ezopoučku. A to muži neradi.

Pokud jste spadly do archetypu Čarodějnice a už byste rády ven, nevadí, při troše snahy se můžete velmi lehce přehoupnout zpátky do Kněžky.

Jak na to? Úplně jednoduše - nejprve spusťte nohy na zem a rozhlédněte se kolem sebe po obyčejném životě. Probuďte v sobě jednoduchou ženskost a jemnost, klidně třeba pomocí archetypu Princezny. Pečujte o sebe i o okolí a všechny duchovní poučky a řeči berte s humorem a trochou nadsázky.